Wszystkie diety w kolejności alfabetycznej:

 • Dieta Biggest Loser (Biggest Loser Diet)
  – dieta odchudzająca ze znanego reality-show

  Dieta Biggest Loser to program dietetyczny stworzony na potrzeby amerykańskiego reality-show pt. „The Biggest Loser”, w którym otyli uczestniczy prześcigają się w ilości zrzuconych kilogramów. Według specjalistów z magazynu "U.S. News & World Report", jest to najlepsza na świecie dieta dla osób z cukrzycą – jest to zasługa znacznego ograniczenia spożycia cukrów prostych i tłuszczów nasyconych, a jednocześnie zwiększenia spożycia błonnika.

 • Dieta DASH (DASH Diet)
  – prawdopodobnie najzdrowsza dieta na świecie

  Dieta DASH uznawana jest za najzdrowszą dietę na świecie, oraz jedną z najlepszych diet dla osób z cukrzycą lub chorobami serca – to świetna dieta na nadciśnienie, pozwalająca obniżyć ciśnienie krwi, oraz poziom „złego” cholesterolu. Dieta DASH zakłada spożywanie wyłącznie wartościowych i zdrowych produktów spożywczych – jest bogata we wszystko, co niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, oraz zachowania dobrego zdrowia i szczupłej sylwetki.

 • Dieta Flexitarian (Flexitarian Diet)
  – czyli fleksitarianizm – modna dieta wegetariańska

  Dieta Flexitarian, bardziej znana jako fleksitarianizm, to nowy i bardzo modny sposób odżywania, polegający na stosowaniu się do zasad diety wegetariańskiej (czyli odżywaniu się naturalną, zdrową żywnością pochodzenia roślinnego), ale jednocześnie zakładający okazjonalne spożywanie mięsa (np. raz w tygodniu, oczywiście w niewielkich ilościach) – można powiedzieć, że to elastyczny wegetarianizm – mniej restrykcyjny, ale równie zdrowy.

 • Dieta kliniki Mayo (Mayo Clinic Diet)
  – zdrowa i skuteczna dieta bez efektu jo-jo

  Dieta kliniki Mayo to sposób na zdrowe i skuteczne odchudzanie bez efektu jo-jo – ceniona jest przez ekspertów za bezpieczeństwo stosowania i wartość odżywczą codziennego jadłospisu, oraz za przeciwdziałanie cukrzycy, zmniejszenie ryzyka rozwinięcia się nowotworów i chorób układu sercowo-naczyniowego. Główną zasadą tej diety są posiłki, które dostarczają mało kalorii, ale zawierają sporo błonnika i składników odżywczych, szczególnie węglowodanów złożonych.

 • Dieta Ornisha (Ornish Diet)
  – wegetariańska dieta niskotłuszczowa i niskocholesterolowa

  Dieta Ornisha to dieta typowo wegetariańska, czyli niskotłuszczowa i niskocholesterolowa, bogata w węglowodany złożone i błonnik pokarmowy – według specjalistów z magazynu "U.S. News & World Report" jest to najlepsza na świecie dieta dla osób z chorobami serca. Podstawą tej diety są produkty pochodzenia roślinnego i niektóre produkty odzwierzęce (tylko te niskotłuszczowe), natomiast mięso i produkty mięsne są albo całkowicie wykluczone, albo drastycznie ograniczone.

 • Dieta strażników wagi (Weight Watchers)
  – zdrowa i zbilansowana dieta odchudzająca

  Dieta strażników wagi, nazywana dietą punktową to zdrowa, prawidłowo zbilansowana dieta odchudzająca, uwzględniająca zasady zdrowego odżywiania – dietetycy uważają ją za jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych diet na świecie, a według specjalistów z magazynu "U.S. News & World Report" jest to najlepsza dieta odchudzająca na świecie. Tym, co odróżnia dietę punktową od wielu innych jest to, że nie liczy się w niej kalorii, a więc jest dość łatwa.

 • Dieta śródziemnomorska (Mediterranean Diet)
  – sekrety jednej z najzdrowszych diet na świecie

  Dieta śródziemnomorska to jedna z najzdrowszych diet na świecie, jedna z nielicznych, której skuteczność w odchudzaniu i działanie prozdrowotne udowodniono naukowo – ceniona jest przede wszystkim za zbawienny wpływ na serce i układ krążenia, oraz za przeciwdziałanie miażdżycy i nowotworom. Dużą zaletą tej diety jest także jej stosunkowo niska kaloryczność, dzięki czemu jest pomocna w odchudzaniu i utrzymaniu szczupłej sylwetki.

 • Dieta TLC (TLC Diet)
  – czyli terapia zmiany stylu życia

  Dieta TLC to dieta, której głównym celem jest ograniczenie ryzyka zachorowania na choroby serca i układu krążenia, przede wszystkim poprzez obniżenie poziomu cholesterolu we krwi – jest to jedna z najlepszych i najzdrowszych diet na świecie. W związku ze zmianą stylu życia i znacznym ograniczeniem spożycia kalorycznych i szkodliwych produktów spożywczych, dieta ta prowadzi także do spadku masy ciała i pozwala utrzymać stałą wagę, zapobiegając efektowi jo-jo.

 • Dieta wegetariańska (Vegetarian Diet)
  – zdrowy i modny sposób odżywiania

  Dieta wegetariańska, nazywana także dietą jarską to sposób odżywiania oparty wyłącznie na produktach pochodzenia roślinnego, choć dopuszcza także spożywanie niektórych produktów odzwierzęcych. Lekarze i dietetycy są zgodni, że wegetarianizm to bardzo zdrowy sposób odżywania, mający bardzo pozytywny wpływ na organizm, chroniący przed nadwagą, oraz zmniejszający ryzyko rozwinięcia się wielu groźnych chorób, przede wszystkim chorób cywilizacyjnych.

 • Dieta witariańska (Raw Food Diet)
  – rygorystyczna dieta wegetariańska

  Dieta witariańska to jedna z odmian diety wegetariańskiej (jedna z najbardziej restrykcyjnych), zakładająca spożywanie wyłącznie surowych warzyw i owoców, oraz innych produktów pochodzenia roślinnego, produktów nie gotowanych i nie przetworzonych w jakikolwiek sposób, czyli możliwie jak najbliższych naturze. W diecie tej dopuszczalna jest jedynie obróbka w temperaturze do 42 stopni C, czyli w temperaturze, która nie niszczy naturalnych enzymów, oraz witamin i minerałów.

 • Dieta wolumetryczna (Volumetrics)
  – czyli jak schudnąć bez liczenia kalorii i głodzenia się

  Dieta wolumetryczna, nazywana także dietą objętościową opiera się na spożywaniu produktów o niskiej gęstości energetycznej, czyli o niewielkiej kaloryczności i jednocześnie o dużej zawartości wody, dzięki czemu można zjeść ich więcej, unikając głodu i nadwyżki kalorycznej. W odróżnieniu od innych diet, wymagających zazwyczaj restrykcyjnych ograniczeń, dieta ta nie walczy z naszymi naturalnymi potrzebami, koncentrując się jedynie na uzyskaniu uczucia pełności i sytości.

 • © Copyright by zdrowe-odżywianie-online.pl 2014-2015
  Wszelkie prawa zastrzeżone

  Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione - Regulamin
  O nas – Współpraca
  Kontakt