Masz problemy z sercem lub układem krążenia? Cierpisz na wysokie ciśnienie lub wysoki poziom cholesterolu? Na tej stronie znajdziesz najlepsze diety dla osób z chorobami serca, które dzięki odpowiedniemu jadłospisowi obniżą ciśnienie tętnicze krwi i poziom złego cholesterolu, a tym samym wspomogą leczenie lub też znacząco zmniejszą ryzyko rozwinięcia się miażdżycy lub innych chorób układu sercowo-naczyniowego.

Najlepsze diety dla osób z chorobami serca według specjalistów z magazynu "U.S. News & World Report", w kolejności od najlepszej:

 • Dieta Ornisha (Ornish Diet)
  – wegetariańska dieta niskotłuszczowa i niskocholesterolowa

  Dieta Ornisha to dieta typowo wegetariańska, czyli niskotłuszczowa i niskocholesterolowa, bogata w węglowodany złożone i błonnik pokarmowy – według specjalistów z magazynu "U.S. News & World Report" jest to najlepsza na świecie dieta dla osób z chorobami serca. Podstawą tej diety są produkty pochodzenia roślinnego i niektóre produkty odzwierzęce (tylko te niskotłuszczowe), natomiast mięso i produkty mięsne są albo całkowicie wykluczone, albo drastycznie ograniczone.

 • Dieta TLC (TLC Diet)
  – czyli terapia zmiany stylu życia

  Dieta TLC to dieta, której głównym celem jest ograniczenie ryzyka zachorowania na choroby serca i układu krążenia, przede wszystkim poprzez obniżenie poziomu cholesterolu we krwi – jest to jedna z najlepszych i najzdrowszych diet na świecie. W związku ze zmianą stylu życia i znacznym ograniczeniem spożycia kalorycznych i szkodliwych produktów spożywczych, dieta ta prowadzi także do spadku masy ciała i pozwala utrzymać stałą wagę, zapobiegając efektowi jo-jo.

 • Dieta DASH (DASH Diet)
  – prawdopodobnie najzdrowsza dieta na świecie

  Dieta DASH uznawana jest za najzdrowszą dietę na świecie, oraz jedną z najlepszych diet dla osób z cukrzycą lub chorobami serca – to świetna dieta na nadciśnienie, pozwalająca obniżyć ciśnienie krwi, oraz poziom „złego” cholesterolu. Dieta DASH zakłada spożywanie wyłącznie wartościowych i zdrowych produktów spożywczych – jest bogata we wszystko, co niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, oraz zachowania dobrego zdrowia i szczupłej sylwetki.

 • Dieta śródziemnomorska (Mediterranean Diet)
  – sekrety jednej z najzdrowszych diet na świecie

  Dieta śródziemnomorska to jedna z najzdrowszych diet na świecie, jedna z nielicznych, której skuteczność w odchudzaniu i działanie prozdrowotne udowodniono naukowo – ceniona jest przede wszystkim za zbawienny wpływ na serce i układ krążenia, oraz za przeciwdziałanie miażdżycy i nowotworom. Dużą zaletą tej diety jest także jej stosunkowo niska kaloryczność, dzięki czemu jest pomocna w odchudzaniu i utrzymaniu szczupłej sylwetki.

 • Dieta wegetariańska (Vegetarian Diet)
  – zdrowy i modny sposób odżywiania

  Dieta wegetariańska, nazywana także dietą jarską to sposób odżywiania oparty wyłącznie na produktach pochodzenia roślinnego, choć dopuszcza także spożywanie niektórych produktów odzwierzęcych. Lekarze i dietetycy są zgodni, że wegetarianizm to bardzo zdrowy sposób odżywania, mający bardzo pozytywny wpływ na organizm, chroniący przed nadwagą, oraz zmniejszający ryzyko rozwinięcia się wielu groźnych chorób, przede wszystkim chorób cywilizacyjnych.

 • © Copyright by zdrowe-odżywianie-online.pl 2014-2015
  Wszelkie prawa zastrzeżone

  Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione - Regulamin
  O nas – Współpraca
  Kontakt