Cierpisz na cukrzycę typu II? Na tej stronie znajdziesz najlepsze diety dla osób z cukrzycą, które dzięki odpowiedniemu jadłospisowi pozwalają utrzymać właściwy poziom cukru we krwi, a tym samym znacząco zmniejszyć ryzyko powikłań zdrowotnych, jakie niesie ze sobą ta choroba.

Najlepsze diety dla osób z cukrzycą według specjalistów z magazynu "U.S. News & World Report", w kolejności od najlepszej:

 • Dieta Biggest Loser (Biggest Loser Diet)
  – dieta odchudzająca ze znanego reality-show

  Dieta Biggest Loser to program dietetyczny stworzony na potrzeby amerykańskiego reality-show pt. „The Biggest Loser”, w którym otyli uczestniczy prześcigają się w ilości zrzuconych kilogramów. Według specjalistów z magazynu "U.S. News & World Report", jest to najlepsza na świecie dieta dla osób z cukrzycą – jest to zasługa znacznego ograniczenia spożycia cukrów prostych i tłuszczów nasyconych, a jednocześnie zwiększenia spożycia błonnika.

 • Dieta DASH (DASH Diet)
  – prawdopodobnie najzdrowsza dieta na świecie

  Dieta DASH uznawana jest za najzdrowszą dietę na świecie, oraz jedną z najlepszych diet dla osób z cukrzycą lub chorobami serca – to świetna dieta na nadciśnienie, pozwalająca obniżyć ciśnienie krwi, oraz poziom „złego” cholesterolu. Dieta DASH zakłada spożywanie wyłącznie wartościowych i zdrowych produktów spożywczych – jest bogata we wszystko, co niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, oraz zachowania dobrego zdrowia i szczupłej sylwetki.

 • Dieta Flexitarian (Flexitarian Diet)
  – czyli fleksitarianizm – modna dieta wegetariańska

  Dieta Flexitarian, bardziej znana jako fleksitarianizm, to nowy i bardzo modny sposób odżywania, polegający na stosowaniu się do zasad diety wegetariańskiej (czyli odżywaniu się naturalną, zdrową żywnością pochodzenia roślinnego), ale jednocześnie zakładający okazjonalne spożywanie mięsa (np. raz w tygodniu, oczywiście w niewielkich ilościach) – można powiedzieć, że to elastyczny wegetarianizm – mniej restrykcyjny, ale równie zdrowy.

 • Dieta kliniki Mayo (Mayo Clinic Diet)
  – zdrowa i skuteczna dieta bez efektu jo-jo

  Dieta kliniki Mayo to sposób na zdrowe i skuteczne odchudzanie bez efektu jo-jo – ceniona jest przez ekspertów za bezpieczeństwo stosowania i wartość odżywczą codziennego jadłospisu, oraz za przeciwdziałanie cukrzycy, zmniejszenie ryzyka rozwinięcia się nowotworów i chorób układu sercowo-naczyniowego. Główną zasadą tej diety są posiłki, które dostarczają mało kalorii, ale zawierają sporo błonnika i składników odżywczych, szczególnie węglowodanów złożonych.

 • Dieta Ornisha (Ornish Diet)
  – wegetariańska dieta niskotłuszczowa i niskocholesterolowa

  Dieta Ornisha to dieta typowo wegetariańska, czyli niskotłuszczowa i niskocholesterolowa, bogata w węglowodany złożone i błonnik pokarmowy – według specjalistów z magazynu "U.S. News & World Report" jest to najlepsza na świecie dieta dla osób z chorobami serca. Podstawą tej diety są produkty pochodzenia roślinnego i niektóre produkty odzwierzęce (tylko te niskotłuszczowe), natomiast mięso i produkty mięsne są albo całkowicie wykluczone, albo drastycznie ograniczone.

 • © Copyright by zdrowe-odżywianie-online.pl 2014-2015
  Wszelkie prawa zastrzeżone

  Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione - Regulamin
  O nas – Współpraca
  Kontakt