Masz nadwagę? Nie możesz schudnąć? Masz problem z efektem jo-jo? Szukasz skutecznej diety odchudzającej? Na tej stronie znajdziesz najlepsze diety odchudzające na świecie – diety skuteczne i zarazem zdrowe, gwarantujące zrzucenie nadmiernej wagi bez efektu jo-jo i problemów zdrowotnych.

Najlepsze diety odchudzające według specjalistów z magazynu "U.S. News & World Report", w kolejności od najlepszej:

 • Dieta strażników wagi (Weight Watchers)
  – zdrowa i zbilansowana dieta odchudzająca

  Dieta strażników wagi, nazywana dietą punktową to zdrowa, prawidłowo zbilansowana dieta odchudzająca, uwzględniająca zasady zdrowego odżywiania – dietetycy uważają ją za jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych diet na świecie, a według specjalistów z magazynu "U.S. News & World Report" jest to najlepsza dieta odchudzająca na świecie. Tym, co odróżnia dietę punktową od wielu innych jest to, że nie liczy się w niej kalorii, a więc jest dość łatwa.

 • Dieta Biggest Loser (Biggest Loser Diet)
  – dieta odchudzająca ze znanego reality-show

  Dieta Biggest Loser to program dietetyczny stworzony na potrzeby amerykańskiego reality-show pt. „The Biggest Loser”, w którym otyli uczestniczy prześcigają się w ilości zrzuconych kilogramów. Według specjalistów z magazynu "U.S. News & World Report", jest to najlepsza na świecie dieta dla osób z cukrzycą – jest to zasługa znacznego ograniczenia spożycia cukrów prostych i tłuszczów nasyconych, a jednocześnie zwiększenia spożycia błonnika.

 • Dieta witariańska (Raw Food Diet)
  – rygorystyczna dieta wegetariańska

  Dieta witariańska to jedna z odmian diety wegetariańskiej (jedna z najbardziej restrykcyjnych), zakładająca spożywanie wyłącznie surowych warzyw i owoców, oraz innych produktów pochodzenia roślinnego, produktów nie gotowanych i nie przetworzonych w jakikolwiek sposób, czyli możliwie jak najbliższych naturze. W diecie tej dopuszczalna jest jedynie obróbka w temperaturze do 42 stopni C, czyli w temperaturze, która nie niszczy naturalnych enzymów, oraz witamin i minerałów.

 • Dieta wolumetryczna (Volumetrics)
  – czyli jak schudnąć bez liczenia kalorii i głodzenia się

  Dieta wolumetryczna, nazywana także dietą objętościową opiera się na spożywaniu produktów o niskiej gęstości energetycznej, czyli o niewielkiej kaloryczności i jednocześnie o dużej zawartości wody, dzięki czemu można zjeść ich więcej, unikając głodu i nadwyżki kalorycznej. W odróżnieniu od innych diet, wymagających zazwyczaj restrykcyjnych ograniczeń, dieta ta nie walczy z naszymi naturalnymi potrzebami, koncentrując się jedynie na uzyskaniu uczucia pełności i sytości.

 • Dieta Flexitarian (Flexitarian Diet)
  – czyli fleksitarianizm – modna dieta wegetariańska

  Dieta Flexitarian, bardziej znana jako fleksitarianizm, to nowy i bardzo modny sposób odżywania, polegający na stosowaniu się do zasad diety wegetariańskiej (czyli odżywaniu się naturalną, zdrową żywnością pochodzenia roślinnego), ale jednocześnie zakładający okazjonalne spożywanie mięsa (np. raz w tygodniu, oczywiście w niewielkich ilościach) – można powiedzieć, że to elastyczny wegetarianizm – mniej restrykcyjny, ale równie zdrowy.

 • © Copyright by zdrowe-odżywianie-online.pl 2014-2015
  Wszelkie prawa zastrzeżone

  Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione - Regulamin
  O nas – Współpraca
  Kontakt