Masz dość nieskutecznych i rygorystycznych diet, kończących się zawsze tak samo? Szukasz zdrowej i skutecznej diety? Na tej stronie znajdziesz wyłącznie najlepsze diety na świecie – w odróżnieniu od wielu innych diet, te są nie tylko skuteczne, ale i bardzo zdrowe, gdyż znacznie poprawiają ogólny stan zdrowia, oraz chronią przed wieloma chorobami.

 • Dieta DASH (DASH Diet)
  – prawdopodobnie najzdrowsza dieta na świecie

  Dieta DASH uznawana jest za najzdrowszą dietę na świecie, oraz jedną z najlepszych diet dla osób z cukrzycą lub chorobami serca – to świetna dieta na nadciśnienie, pozwalająca obniżyć ciśnienie krwi, oraz poziom „złego” cholesterolu. Dieta DASH zakłada spożywanie wyłącznie wartościowych i zdrowych produktów spożywczych – jest bogata we wszystko, co niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, oraz zachowania dobrego zdrowia i szczupłej sylwetki.

 • Dieta TLC (TLC Diet)
  – czyli terapia zmiany stylu życia

  Dieta TLC to dieta, której głównym celem jest ograniczenie ryzyka zachorowania na choroby serca i układu krążenia, przede wszystkim poprzez obniżenie poziomu cholesterolu we krwi – jest to jedna z najlepszych i najzdrowszych diet na świecie. W związku ze zmianą stylu życia i znacznym ograniczeniem spożycia kalorycznych i szkodliwych produktów spożywczych, dieta ta prowadzi także do spadku masy ciała i pozwala utrzymać stałą wagę, zapobiegając efektowi jo-jo.

 • Dieta kliniki Mayo (Mayo Clinic Diet)
  – zdrowa i skuteczna dieta bez efektu jo-jo

  Dieta kliniki Mayo to sposób na zdrowe i skuteczne odchudzanie bez efektu jo-jo – ceniona jest przez ekspertów za bezpieczeństwo stosowania i wartość odżywczą codziennego jadłospisu, oraz za przeciwdziałanie cukrzycy, zmniejszenie ryzyka rozwinięcia się nowotworów i chorób układu sercowo-naczyniowego. Główną zasadą tej diety są posiłki, które dostarczają mało kalorii, ale zawierają sporo błonnika i składników odżywczych, szczególnie węglowodanów złożonych.

 • Dieta śródziemnomorska (Mediterranean Diet)
  – sekrety jednej z najzdrowszych diet na świecie

  Dieta śródziemnomorska to jedna z najzdrowszych diet na świecie, jedna z nielicznych, której skuteczność w odchudzaniu i działanie prozdrowotne udowodniono naukowo – ceniona jest przede wszystkim za zbawienny wpływ na serce i układ krążenia, oraz za przeciwdziałanie miażdżycy i nowotworom. Dużą zaletą tej diety jest także jej stosunkowo niska kaloryczność, dzięki czemu jest pomocna w odchudzaniu i utrzymaniu szczupłej sylwetki.

 • Dieta strażników wagi (Weight Watchers)
  – zdrowa i zbilansowana dieta odchudzająca

  Dieta strażników wagi, nazywana dietą punktową to zdrowa, prawidłowo zbilansowana dieta odchudzająca, uwzględniająca zasady zdrowego odżywiania – dietetycy uważają ją za jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych diet na świecie, a według specjalistów z magazynu "U.S. News & World Report" jest to najlepsza dieta odchudzająca na świecie. Tym, co odróżnia dietę punktową od wielu innych jest to, że nie liczy się w niej kalorii, a więc jest dość łatwa.

 • Dieta Flexitarian (Flexitarian Diet)
  – czyli fleksitarianizm – modna dieta wegetariańska

  Dieta Flexitarian, bardziej znana jako fleksitarianizm, to nowy i bardzo modny sposób odżywania, polegający na stosowaniu się do zasad diety wegetariańskiej (czyli odżywaniu się naturalną, zdrową żywnością pochodzenia roślinnego), ale jednocześnie zakładający okazjonalne spożywanie mięsa (np. raz w tygodniu, oczywiście w niewielkich ilościach) – można powiedzieć, że to elastyczny wegetarianizm – mniej restrykcyjny, ale równie zdrowy.

 • Dieta wolumetryczna (Volumetrics)
  – czyli jak schudnąć bez liczenia kalorii i głodzenia się

  Dieta wolumetryczna, nazywana także dietą objętościową opiera się na spożywaniu produktów o niskiej gęstości energetycznej, czyli o niewielkiej kaloryczności i jednocześnie o dużej zawartości wody, dzięki czemu można zjeść ich więcej, unikając głodu i nadwyżki kalorycznej. W odróżnieniu od innych diet, wymagających zazwyczaj restrykcyjnych ograniczeń, dieta ta nie walczy z naszymi naturalnymi potrzebami, koncentrując się jedynie na uzyskaniu uczucia pełności i sytości.

 • © Copyright by zdrowe-odżywianie-online.pl 2014-2015
  Wszelkie prawa zastrzeżone

  Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione - Regulamin
  O nas – Współpraca
  Kontakt