• kalkulator BMI

  Kalkulator BMI – wskaźnik masy ciała

  Wskaźnik masy ciała (ang. Body Mass Index – w skrócie BMI) – jest to współczynnik uzyskiwany w wyniku podzielenia masy ciała (podanej w kilogramach), przez wzrost (podany w metrach) podniesiony do kwadratu. Wskaźnik BMI służy do oceny prawidłowości wagi danej osoby (nadwagi lub otyłości, a także niedożywienia), oraz w celu oceny zagrożenia chorobami związanymi z nadwagą i otyłością, np. cukrzycą typu II, miażdżycą, zawałem serca, udarem mózgu, a nawet niektórymi nowotworami.
 • kalkulator PPM

  Kalkulator PPM – kalkulator podstawowej przemiany materii

  Podstawowa przemiana materii (w skrócie PPM) – jest to suma wydatków energetycznych człowieka, ponoszonych przez organizm w ciągu doby na podtrzymanie podstawowych funkcji życiowych, czyli prawidłowe działanie narządów wewnętrznych (w stanie czuwania). Wskaźnik ten pokazuje, ile kalorii należy dostarczyć do organizmu w ciągu doby (w postaci żywności), aby podtrzymać podstawowe funkcje życiowe – energia ta (w formie kalorii), wykorzystywana jest m.in. na oddychanie, pracę serca i innych narządów wewnętrznych, oraz na odbudowę i wzrost komórek. • kalkulator CPM

  Kalkulator CPM – kalkulator całkowitej przemiany materii

  Całkowita przemiana materii (w skrócie CPM) – jest to suma wszystkich wydatków energetycznych człowieka ponoszonych przez organizm w ciągu doby. Wskaźnik ten pokazuje, ile kalorii należy dostarczyć do organizmu w ciągu doby (w postaci żywności), aby zrekompensować wydatki energetyczne organizmu poniesione na wykonywanie wszystkich czynności życiowych, nie tylko na aktywność fizyczną i pracę, ale także na odpoczynek i sen, oraz na podtrzymanie podstawowych funkcji życiowych, głównie na prawidłowe działanie narządów wewnętrznych. • kalkulator WHR

  Kalkulator WHR – stosunek obwodu talii do obwodu bioder

  Stosunek obwodu talii do obwodu bioder (ang. Waist-Hip Ratio, w skrócie WHR) – jest to współczynnik uzyskiwany w wyniku podzielenia obwodu talii przez obwód bioder (w dowolnych jednostkach). Współczynnik ten stanowi wskaźnik dystrybucji tkanki tłuszczowej w ciele człowieka i jest stosowany w celu określenia rodzaju sylwetki ciała (w kształcie gruszki lub jabłka), typu otyłości (brzusznej lub pośladkowo-udowej) i rozmieszczenia na ciele tkanki tłuszczowej.
 • kalkulator

  Kalkulator spalania kalorii

  Kalkulator ten pozwala obliczyć ilość spalonych przez organizm kalorii podczas wybranej dyscypliny sportowej lub innej aktywności fizycznej. Należy zaznaczyć, że ze względu na szereg czynników (różnych w zależności od sytuacji i osoby), których ten kalkulator nie uwzględnia, otrzymany wynik może być niedokładny, np. ze względu na szereg czynników zewnętrznych (jak warunki atmosferyczne), oraz na cechy indywidualne organizmu (np. metabolizm) – w związku z tym, uzyskany wynik jest szacunkowy.
 • © Copyright by zdrowe-odżywianie-online.pl 2014-2015
  Wszelkie prawa zastrzeżone

  Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione - Regulamin
  O nas – Współpraca
  Kontakt