Niedawno otrzymaliśmy od największego w Polsce sklepu sprzedającego napar Yerba Mate (www.yerbamarket.com) kilka produktów, które postanowiliśmy zrecenzować. Najpierw jednak podamy trochę informacji na temat tego rewelacyjnego naparu.


Yerba Mate to bardzo popularny w Ameryce Południowej napar przygotowywany z suszonych liści ostrokrzewu paragwajskiego. Napar ten ceniony jest przede wszystkim za właściwości pobudzające, zarówno ciało, jak i umysł, które wynikają z zawartości sporej ilości kofeiny, oraz kilku naturalnych środków pobudzających – napar ten m.in. poprawia metabolizm i ogólny nastrój, oraz pomaga walczyć ze zmęczeniem. Warto zaznaczyć, że w odróżnieniu od kofeiny w kawie, kofeina w Yerba Mate nie mam negatywnych skutków ubocznych dla organizmu – są one neutralizowane przez inne składniki naparu. Poza tym, że Yerba Mate pobudza organizm, to wspomaga także odchudzanie, zapobiega rozwojowi bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach z ust, oraz wspomaga wydzielanie żółci i usprawnia pracę jelit.


Należy zaznaczyć, że picie Yerba Mate wiąże się z praktykowaną od setek lat ceremonią. Yerba Mate pije ten się za pomocą specjalnej rurki, zwanej bombilla i z tradycyjnego naczynia, zwanego matero.


Zestaw zalecany do picia Yerba Mate możecie znaleźć tutaj: link


Z otrzymanych od www.yerbamarket.com produktów najbardziej przypadł nam do gustu „Union PreBiotic Yerba Mate z Inuliną naturalny prebiotyk”, oraz „Yerba Mate Colon Moringa Katuava Burrito”.


Pierwszy z produktów to mieszanka 95% yerba mate i 5% inuliny. Zawarta w w tym produkcie insulina, będąca naturalnym probiotykiem ma bardzo pozytywny wpływ na organizm, m.in. neutralizuje sporą część toksyn pokarmowych i stymuluje wzrost korzystnej mikroflory przewodu pokarmowego, a więc wspomaga działanie układu pokarmowego, usprawniając jego pracę i zapobiegając zaparciom. Napar przyrządzony z tego produktu jest delikatny, ale bardzo wyrazisty w smaku, oraz dosyć mocno pobudza.


Produkt ten znajdziecie tutaj: linkDrugi z produktów oprócz suszonych liści ostrokrzewu paragwajskiego zawiera także egzotyczne zioła, pobudzające trawienie i łagodzące zaparcia. Napar przyrządzony z tego produktu świetnie smakuje zarówno na ciepło, jak i na zimno (terere) – ze smaku jest lekko pikantny, a ziołowy aromat jest dość intensywny.


Produkt ten znajdziecie tutaj: linkWszystkich miłośników Yerba Mate zapraszamy na stronę www.yerbamarket.com, gdzie zajdziecie nie tylko wszystkie niezbędne informacje o tym doskonałym naparze, ale i najpopularniejsze gatunki i rodzaje Yerby, oraz niezbędne do jej picia akcesoria.

© Copyright by zdrowe-odżywianie-online.pl 2014-2015
Wszelkie prawa zastrzeżone

Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione - Regulamin
O nas – Współpraca
Kontakt