O ZDROWYM ODŻYWIANIU

Depilacja damska, a depilacja męska. Jak depilują się kobiety, a jak mężczyźni?

Gładka, pozbawiona jakichkolwiek włosów skóra to domena atrakcyjności. Panie, depilują niemal całe swoje ciało, włącznie z najbardziej wrażliwymi okolicami intymnymi. Jaką metodą pozbywać się włosów z tamtych miejsc? Jak skutecznie przeprowadzić depilację intymną?

Depilacja laserowa – innowacyjne, ale drogie rozwiązanie

Spośród wszystkich zabiegów, zdecydowanie największą trwałość może zaoferować depilacja laserowa. To rozwiązanie, którego skuteczność wynosi niemal 100%. Co więcej, za sprawą tego zabiegu można pozbyć się nie tylko włosów, ale także komórek odpowiedzialnych za ich wzrost. Dzięki temu, w miejscu poddanym depilacji laserowej włosy nie pojawiają się nawet przez kilka lat.

Depilacja woskowa – bolesna, ale relatywnie tania i skuteczna

Depilacja woskowa to rozwiązanie, które wykorzystuje rozgrzany wosk. Po zastygnięciu substancji, kosmetolog odrywa płat wraz z włosami. Niestety, jest to metoda bolesna, która w przypadku miejsc wrażliwych wymaga doświadczonego specjalisty. W przeciwnym wypadku ból może okazać się nie do zniesienia.

Zaletą depilacji jest stosunek ceny do trwałości. Prosty zabieg przeprowadzić można za kilkadziesiąt złotych, a jego trwałość to około 3-4 tygodnie.

Golenie, czyli depilacja ostrzem

Nadal, najpopularniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o depilację intymną jest wykorzystanie depilatorów i maszynek do golenia. Wygoda zastosowania tej metody jest na najwyższym poziomie. Poza tym, depilację tego typu można przeprowadzić w każdych warunkach. Co więcej – jest ona przy tym najtańsza.

Ma jednak jedną podstawową wadę – jej realizacja musi następować maksymalnie co kilka dni. Wszak, włosy odrastają w błyskawicznym tempie.

Którą metodę wybrać?

Mamy nadzieję, że powyższe opisy pozwolą Tobie zdecydować z którego rozwiązania skorzystać. Każde z powyższych ma swoje wady i zalety. Cenisz sobie niską cenę? Skorzystaj z golenia. Chcesz najwyższej skuteczności i trwałości – sięgnij po depilację laserową.

Depilacja męska, czyli jak depilują się mężczyźni?

W dzisiejszych czasach, kobiety usuwają włosy niemal z całego ciała. Panie prócz depilacji nóg, rąk czy twarzy, usuwają włosy z pośladków, okolic bikini czy nawet pleców. Nawet najmniej widoczne włoski poddawane są dokładnej depilacji. Po części wynika to z wzorca atrakcyjności, który zakłada delikatną, gładką skórę na całym ciele.

W przypadku mężczyzn sytuacja ma się nieco inaczej. Panowie zbędne owłosienie usuwają mniej ochoczo. W tym przypadku atrakcyjność definiowana jest bardzo różnie. Dla jednych pozostawienie włosów na klatce piersiowej jest męskie, dla innych – mało estetyczne.

Depilacja męska – co depilują Panowie?

Panowie najczęściej depilacji poddają oczywiście twarz. Usuwanie zarostu to powszechny zabieg, który przeprowadzany jest przez wielu codziennie. Dosyć czesto depilacji poddawane są plecy, klatka piersiowa oraz okolice intymne. Zdecydowanie najrzadziej włosy usuwane są z nóg i rąk (powszechnie uważa się to za niemęski zabieg).

Metody depilacji wybierane przez mężczyzn

Usuwanie zbędnego owłosienia może być realizowane różnymi metodami. Panowie zdecydowanie preferują klasyczne zabiegi przy wykorzystaniu golarki lub depilatora. To właśnie przy użyciu tego sprzętu Panowie najczęściej usuwają zarost z twarzy.

Mężczyźni rzadko kiedy udają się do gabinetów kosmetycznych. Kiedy jednak już się tam udadzą, to wykorzystują następujące metody usuwania włosów:

Depilacja woskowa – zabieg polegający na usuwaniu włosów przy użyciu rozgrzanego wosku lub pasty cukrowej. Kosmetolog specjalną szpatułką nakłada rozgrzaną substancję na miejsce poddawane depilacji, a następnie energicznym ruchem odrywa wraz z włosem.

Depilacja laserowa – innowacyjny zabieg wykorzystujący wiązkę lasera, który doprowadza do rozpadu mieszka włosowego w fazie wzrostu oraz komórek odpowiadających za ich wzrost. Dzięki temu, efekty (trwałość) zabiegu to nawet kilka lat. Żadna inna metoda nie pozwala osiągać takich wyników.

A Ty drogi czytelniku, jakie miejsca poddajesz depilacji i z jakich metod korzystasz? Zapraszamy wszystkich Panów do dyskusji w komentarzach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *